B41570E8688Q000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B41570E8688Q000
Descrizione:
CAP ALUM 6800UF 63V SCREW
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.201" (106.70mm)
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.406" Dia (35.70mm)
Ripple Current @ Low Frequency 10 A @ 100 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 23mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 6800 µF
Package Bulk
Impedance 17 mOhms