B41605E5279M8
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B41605E5279M8
Descrizione:
CAP ALUM 27000UF 20% 25V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.331" (8.40mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 10mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B41605
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 10 A @ 10 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 27000 µF