B41691A8107Q7
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B41691A8107Q7
Descrizione:
CAP ALUM 100UF 63V AXIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.472" Dia x 1.181" L (12.00mm x 30.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 550mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B41691
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2 A @ 10 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 100 µF
Package Tray
Impedance 150 mOhms