B41694A7687Q7
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B41694A7687Q7
Descrizione:
CAP ALUM 680UF 40V AXIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 40 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia x 1.181" L (16.00mm x 30.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B41694
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.2 A @ 10 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 680 µF
Package Bulk
Impedance 36 mOhms