B41695A8228Q7
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B41695A8228Q7
Descrizione:
CAP ALUM 2200UF 63V AXIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.827" Dia x 1.929" L (21.00mm x 49.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 45mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B41695
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 6.6 A @ 10 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 2200 µF
Package Bulk
Impedance 24 mOhms