B41696C7228Q7
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B41696C7228Q7
Descrizione:
CAP ALUM 2200UF 40V AXIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 40 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.787" Dia x 1.142" L (20.00mm x 29.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 40mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B41696
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.8 A @ 10 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 2200 µF
Package Bulk
Impedance 20 mOhms