B41851A5107M
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B41851A5107M
Descrizione:
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 195 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.7Ohm @ 120Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 100 µF