B41851A6106M8
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B41851A6106M8
Descrizione:
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Ripple Current @ Low Frequency 46 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 20Ohm @ 120Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 10 µF