B41851A9474M
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B41851A9474M
Descrizione:
CAP ALUM 0.47UF 20% 100V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 7.1 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 353Ohm @ 120Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 0.47 µF