B41851F4228M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B41851F4228M000
Descrizione:
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 920 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 170mOhm @ 120Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 2200 µF