B41858C0277M001
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B41858C0277M001
Descrizione:
CAP ALUM 270UF 20% 80V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 468mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series B41858
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.009 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 270 µF
Package Bulk
Impedance 159 mOhms