B41868A3228M
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B41868A3228M
Descrizione:
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.319" (33.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 170mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series B41868
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 2200 µF