B41888C5158M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B41888C5158M000
Descrizione:
CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL
In magazzino : 26897
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 30mOhm @ 10kHz
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.459 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1500 µF
Package Bulk
Impedance 27 mOhms