B41888C7228M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B41888C7228M000
Descrizione:
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.319" (33.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 19mOhm @ 10kHz
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.6 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 2200 µF
Package Bulk
Impedance 17 mOhms