B41888D3228M8
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B41888D3228M8
Descrizione:
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 41mOhm @ 10kHz
Ratings AEC-Q200
Series B41888
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 2200 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 39 mOhms