B41890A5107M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B41890A5107M000
Descrizione:
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 138mOhm @ 10kHz
Ratings -
Series B41890
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 965 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 100 µF