B41890A5108M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B41890A5108M000
Descrizione:
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
In magazzino : 2089
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 46mOhm @ 10kHz
Ratings -
Series B41890
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.28 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1000 µF
Package Bulk
Impedance 38 mOhms