B41895G5338M008
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B41895G5338M008
Descrizione:
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm @ 10kHz
Ratings AEC-Q200
Series B41895
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.6 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 3300 µF
Package Bulk
Impedance 21 mOhms