B43041A4225M
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43041A4225M
Descrizione:
CAP ALUM 2.2UF 20% 350V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 12 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B43041
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 30 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 2.2 µF