B43231B4107M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43231B4107M000
Descrizione:
CAP ALUM 100UF 20% 350V SNAP
In magazzino : 184
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.000" Dia (25.40mm)
Ripple Current @ Low Frequency 750 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B43231
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.162 A @ 20 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 100 µF