B43252D2567M
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43252D2567M
Descrizione:
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.7 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B43252
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.635 A @ 20 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 560 µF