B43254A5567M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43254A5567M000
Descrizione:
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.52 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B43254
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.356 A @ 20 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 560 µF