B43255A2277M
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43255A2277M
Descrizione:
CAP ALUM 270UF 20% 200V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.000" Dia (25.40mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B43255
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.55 A @ 20 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 270 µF