B43415C3218A000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43415C3218A000
Descrizione:
CAP ALUM 2100UF 300V RADIAL TH
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.590" (65.80mm)
Tolerance -10%, +20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 300 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 100000 Hrs @ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B43415
Package / Case Radial, Can - Solder Lug
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 2100 µF