B43457C4338M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43457C4338M000
Descrizione:
CAP ALUM 3300UF 20% 350V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.201" (106.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.122" (28.50mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension 2.532" Dia (64.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 8.1 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 32mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43457
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 3300 µF
Package Bulk
Impedance 38 mOhms