B43508A5227M82
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43508A5227M82
Descrizione:
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.055" (52.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.12 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 560mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43508
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 220 µF
Package Bulk
Impedance 790 mOhms