B43508A5687M067
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43508A5687M067
Descrizione:
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.244" (57.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.4 A @ 100 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 180mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 680 µF
Package Bulk
Impedance 260 mOhms