B43508C9227M7
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43508C9227M7
Descrizione:
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.071" (27.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 980 mA @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 560mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 220 µF
Package Bulk
Impedance 790 mOhms