B43508E2108M7
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43508E2108M7
Descrizione:
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.244" (57.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.4 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 120mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1000 µF
Package Bulk
Impedance 160 mOhms