B43508E2567M87
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43508E2567M87
Descrizione:
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.858" (47.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.67 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 210mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 560 µF
Package Bulk
Impedance 280 mOhms