B43508G2827M60
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43508G2827M60
Descrizione:
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.65 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 140mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 820 µF
Package Bulk
Impedance 200 mOhms