B43510B3687M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43510B3687M000
Descrizione:
CAP ALUM 680UF 20% 385V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 385 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Ripple Current @ Low Frequency 3.7 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 190mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43510
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 680 µF