B43520B9128M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43520B9128M000
Descrizione:
CAP ALUM 1200UF 20% 400V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.913" (74.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 5.54 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 55mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43520
Package / Case Radial, Can - 5 Lead
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1200 µF
Package Bulk
Impedance 65 mOhms