B43525A5108M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43525A5108M000
Descrizione:
CAP ALUM 1000UF 20% 450V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.307" (84.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.689" (17.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.77 A @ 100 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43525
Package / Case Radial, Can - 4 Lead
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1000 µF
Package Tray
Impedance 190 mOhms