B43525B5477M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43525B5477M000
Descrizione:
CAP ALUM 470UF 20% 450V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.929" (49.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.689" (17.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.23 A @ 100 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 330mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43525
Package / Case Radial, Can - 4 Lead
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 470 µF
Package Tray
Impedance 400 mOhms