B43540A5107M80
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43540A5107M80
Descrizione:
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.268" (32.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.01 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 970mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43540
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 100 µF
Package Bulk
Impedance 1.38 Ohms