B43564A4159M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43564A4159M000
Descrizione:
CAP ALUM 15000UF 20% 350V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 8.740" (222.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.248" (31.70mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.583" Dia (91.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 29.9 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 14mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43564
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 15000 µF
Package Bulk
Impedance 11 mOhms