B43564A6278M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43564A6278M000
Descrizione:
CAP ALUM 2700UF 20% 500V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.161" (105.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.248" (31.70mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.028" Dia (76.90mm)
Ripple Current @ Low Frequency 10.5 A @ 100 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 2700 µF
Package Bulk
Impedance 43 mOhms