B43564B5228M7
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43564B5228M7
Descrizione:
CAP ALUM 2200UF 20% 450V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.201" (106.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.122" (28.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.532" Dia (64.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 9 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 65mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 2200 µF
Package Bulk
Impedance 52 mOhms