B43564J5478M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43564J5478M000
Descrizione:
CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.787" (147.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.248" (31.70mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.583" Dia (91.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 17 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 38mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 4700 µF