B43584A2279M003
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43584A2279M003
Descrizione:
CAP ALUM 27000UF 20% 250V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 8.740" (222.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.248" (31.70mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension 3.583" Dia (91.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 45.1 A @ 100 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 4mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 27000 µF
Package Bulk
Impedance 5 mOhms