B43584C5158M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43584C5158M000
Descrizione:
CAP ALUM 1500UF 20% 450V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.201" (106.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.874" (22.20mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension 2.032" Dia (51.60mm)
Ripple Current @ Low Frequency 6.7 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 66mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1500 µF
Package Bulk
Impedance 79 mOhms