B43634A2687M060
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43634A2687M060
Descrizione:
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
In magazzino : 3
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.57 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 140mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43634
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 680 µF
Package Bulk
Impedance 200 mOhms