B43640C5227M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43640C5227M000
Descrizione:
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Ripple Current @ Low Frequency 1.05 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 450mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43640
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 220 µF
Package Bulk
Impedance 670 mOhms