B43657A5537M057
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43657A5537M057
Descrizione:
CAP ALUM 530UF 20% 450V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.244" (57.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.52 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 220mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series B43657
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 530 µF