B43697A5226Q7
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43697A5226Q7
Descrizione:
CAP ALUM 22UF 450V AXIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia x 1.181" L (16.00mm x 30.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 5.2Ohm @ 100Hz
Ratings -
Series B43697
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 820 mA @ 10 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 22 µF
Package Bulk
Impedance 1.9 Ohms