B43699A5106Q7
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43699A5106Q7
Descrizione:
CAP ALUM 10UF 450V AXIAL
Height - Seated (Max) -
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.551" Dia x 0.984" L (14.00mm x 25.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 8.3Ohm @ 100Hz
Ratings -
Series B43699
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 500 mA @ 10 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 10 µF
Package Bulk
Impedance 3.8 Ohms