B43699A5156Q9
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43699A5156Q9
Descrizione:
CAP ALUM 15UF 450V AXIAL
Height - Seated (Max) -
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.551" Dia x 1.181" L (14.00mm x 30.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 5.5Ohm @ 100Hz
Ratings -
Series B43699
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 670 mA @ 10 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 15 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 2.5 Ohms