B43701A5109M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43701A5109M000
Descrizione:
CAP ALUM 10000UF 20% 450V SCREW
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 7.547" (191.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.248" (31.70mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.027" Dia (76.90mm)
Ripple Current @ Low Frequency 21 A @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 13mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series B43701
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 1.3 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 10000 µF
Package Bulk
Impedance 22 mOhms