B43701B5278M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43701B5278M000
Descrizione:
CAP ALUM 2700UF 20% 450V SCREW
In magazzino : 105
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.846" (97.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.122" (28.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.531" Dia (64.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 8.38 A @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 45mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series B43701
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 1.202 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 2700 µF
Package Bulk
Impedance 75 mOhms